VEOLO 4K Streaming Media Player

amazon_acryan_veolo_4k1-e1434965305867

PopcornHour C-300‘e Kodi ve benzeri programları kuramadığımızdan yeni bir cihaz alma arayışına girmiştim. Hazır elimde Himedia Q5 Smart TV Box vardı ama hem cihazın donanımı hem kullandığı rezil ötesi yazılım Kodi olayına girmeme engeldi.

İnterneti altüst ettikten sonra (tabi bu epey zaman önce) nerden çıktıysa karşıma VEOLO 4K Streaming Media Player çıktı. Cihaz hem donanım hem de uzaktan gördüğüm kadarıyla işçiliğiyle diğer uyduruk ve uyduruk olmayan üreticilerin ürettikleri ucube ve ucube olmayan cihazların yanında daha güzel duruyordu.

http://www.acryan.com ‘da ürünü sepete ekleyip alışverişi tamamla dediğimde gönderdikleri ülkeler arasında Türkiye’yi görememiştim. Sonrasında Ebay‘a baktım ama Ebay‘da da yoktu. (Hala yok!) Sonra Amazon‘u kontrol ettiğimde cihaz ellerinde vardı ama yine ülkemize göndermiyorlardı.

Dünyanın en güzel MKV Playerlerini istikrarlı şekilde üreden Syabas‘ın sitesine girdim. (Şimdi isimleri farklı tabi. Cloudmedia oldu) Siteye girince benim cici cihazım PopcornHour C-300’ün olduğu ürünler sayfasında yeni ürünleri de gördüm. Bu yeni ürünlerden biri de Open Hour Chameleon‘du ve Kodi kullanabiliyordu. Androidli olmasına bile göz yumarak cihazın siparişini verdim. Bu yazımda da o zamanki duygularımı şöyle ifade etmişim.

Cihaz üretici firmada olmadığı için Ebay üzerinden Fransa’dan geldi. Kutusunu açarken vidyosunu da çektim.

Ürünü yerine yerleştirdim. (Yeri abisinin üzeri oldu. Hatta abisinden kabloları çıkarıp ona taktım. Abisine de Himedia Q5 Smart TV Box’un kablolarını. Yani yeni cihazıma ayrı bir değer verdim) Tüm bu “ezgertmeme” karşın cihazı ne yaptıysam internete çıkaramadım. Forumları altüst ettim ama benim sorunum gibi bir sorunla karşılaşan olmamış. Cihaz IP almasına rağmen internete çıkmadı. Wi-Fi’si de olmadı için bir anlamda cihaz elimde patladı. Belki yazılım yükseltirsem sorun çözülür diye ümitlendim ama nafile…

Sonrasında bu sabah itibariyle yine eskiden göz kırptığım VEOLO 4K Streaming Media Player’i internette aramaya başladım. Üreticinin sitesine girip sipariş verdiğimde Türkiye’ye gönderim yaptıklarını gördüm. Open Hour Chameleon hayal kırıklığıyla bu işe girişmiş oldum.

VEOLO 4K Streaming Media Player ile Open Hour Chameleon’un özellikleri hemen hemen aynı. VEOLO’da tümleşik Wi-Fi ve Bluetooth’da var. VEOLO’da gördüğüm kadarıyla 3D yok. Veya var. Olmayabilir de. Olmasa da olur. PopcornHour C-300’de de “3D Var” ibaresi olmasına rağmen 3D videoları açabiliyor. Galiba olay TV’de bitiyor.

İşin özü VEOLO 4K Streaming Media Player bakalım kaç günde lime geçecek. .

Open Hour Chameleon Fransa’dan 1 hafta gibi bir sürede gelmişti. Hızlı gelip iş görmemesindense yavaş gelsin ama işime yarasın.

Gelişme olursa yine yazarım.

Bir cevap yazın