iPhone için Facebook app’si yenilendi

Dün gece iPhone için Facebook yazılımının yeni sürümünün çıktığı uyarısını itunes uzerinden aldım. Hemen kurdum ve resimde de gördüğünüz gibi ikonlarda ufak çaplı değişikliğe gidilmiş ve ikon sayısı 10’a çıkmış. (notlar bölümü 2.sayfada yer alıyor. Tabi ikonların yerini değiştirmek mümkün.)

Bu yazılımla beraber “Facebook Places” diye bir eklenti geldi. Ve Facebook uygulaması daha hızlandı ve resimler daha çabuk upload edilebiliyor ve status’ta günceleme yaparken kimlerin görebileceğini tek 2 tıkla ayarlayabiliyorsunuz.

Gelelim “Facebook places” uygulamasına. Bende çalışmadı. Çalışmadı derken yani herhangi bir olay yok. Belki Facebook listemdeki ayfon kullanıcıları yeni yazılıma geçmediğinden bir uyarı almadım yada henüz tam olarak çalışmıyor.

Hürriyet’ten aşağıda bir alıntılama yapıyorum.

Alıntı:bu hizmet sayesinde akıllı cep telefonu kullanıcıları Facebook üzerinden kim, nerede, ne yapıyor anlayabilecek. Örneğin; bir partide cep telefonuyla fotoğraf çektikten sonra Facebook hesabınıza yüklediğinizde ve fotoğraftaki insanları “tag”lediğinizde, o insanların da Facebook places üzerinden hangi mekanda oldukları görülebiliyor.

Kuranlar tecrübelerini paylaşsın. Kurmayanlarda hemen kursun. Eskilerle uğraşmayın.

 

Bir cevap yazın