PS3 tabusu yıkılır gibi oldu.

çok oyuncu değilimdir. teknoloji merakımdan dolayı taa ilk çıktığında edinmiştim ps3. araba yarışı oynarım genelde. “ps3’te oyun oynamak yetenek işlidir.” derim her zaman. o yetenekte maalesef bende olmadı hiç. ps3’te tüm oyun kabiliyetim araba yarışlarıyla sınırlıdır ve o da sondan ikinciliktir.

vereceğim haberdeki beni heyecanlandıran nokta bir tabu olarak görülen “ps3 kırılamaz.” iddiası artık tarihe karışmış gibi. ps3 için zamanında birazda abartı kullanılarak “uzaylılar geldi ve bu aleti dünyaya bıraktı. ” lafı da tarihe karışmış gibi.
chip dergisinin haberine göre; “skfu grubu” kırılmaz denilen ps3’ü kırmış ve final fantasy xiii oyununun da çalıştığına dair bir görüntü yayınlamış.
( http://kolayurl.com/3f4)

bu gelişme ps3’ü oyun haricinde benim gibi kullanmak isteyenlerinde dikkatini çekecektir. mkv desteği ve adam akıllı çalışan başka işletim sistemlerine de gün doğdu gibi. hatırlatmak isterim ki ps3 işlemci gücüyle çok hızlı bir makinedir. artık mkv’ler takılmadan belkide windows bile stabil şekilde çalışacağı günler yakındır. (kısa süre önce sony ps3’te default olarak gelen başka bir işletim sistemi (linux) kurma özelliğini bir yama yayınlayarak kapamıştı. iphone’nun belalısı george hotz bu yamama işini kısa zamanda kırmayı başarmıştı.)

sony kısa süre önce kendi tekelini kırarak bazı dvd playerlerinde mkv desteği sunmaya başladı.büyük yankı uyandıran bu gelişme bakalım legal olarak ps3’e yansır mı?

takip edip birlikte göreceğiz.

Bir cevap yazın